2013 chiński rok węża

Pewnie wielu z Was wciąż jeszcze wspomina sylwestrową zabawę, a już niedługo kolejny… Nowy Rok. 10 lutego będą go świętować Chińczycy. Z tej okazji największe światowe mennice wybiły niezwykłe pamiątkowe monety. Mogą one być świetnym prezentem dla osób urodzonych w tym roku.
Chiński Nowy Rok to najważniejsze, zawsze hucznie obchodzone przez mieszkańców Państwa Środka święto. Zwiastuje ono początek wiosny i w zależności od faz księżyca w różnych latach przypada w różne dni. Rok 2013 upłynie pod znakiem Węża. Zwierzę to jest również głównym motywem występującym na monetach.

Zresztą zobaczcie sami monety czołowych światowych mennic:

Chiński rok węża – zdjęcia

W chińskiej tradycji zodiak, tak jak w europejskiej, ma 12 znaków. Niemniej uwzględnia on zmiany co 12 lat, a nie jak u nas, co miesiąc. Zatem jakie są osoby urodzone w Roku Węża? Zgodnie z chińską symboliką są one uważane za wnikliwe i rozsądne. W swoich codziennych działaniach stosują się do zasad logiki, a nie intuicji. Co ważne osoby takie mają szczęście do pieniędzy. Niestety mają również węża w kieszeni – są to osoby skąpe 🙂