3 ciekawe książki, których głównym bohaterem są… monety!

Lubisz czytać, a jednocześnie pasjonuje Cię historia? A może jesteś zapalonym numizmatykiem i chcesz dowiedzieć się więcej na temat dziejów artefaktów z Twojej kolekcji? Jeśli tak, zanurz się w świat książek, których centralnym punktem są właśnie monety. Przekonaj się, jak bardzo pasjonujące opowieści kryją się za często niepozornymi krążkami.

Książek poświęconych tematyce monet nie ma wiele. Jednak te, które są dostępne na rynku, wciągną nawet osobę, która ma niewiele do czynienia z numizmatyką jako hobby. Oto 3 tytuły, które warto polecić zarówno zaawansowanym, jak i początkującym. Sprawdź!

„Opowiadania numizmatyczne”, antologia

Pozycja obowiązkowa w biblioteczkach miłośników danych dziejów, a zwłaszcza historii pieniądza. Prawdziwa perełka! W tej antologii znajdziesz aż 8 opowiadań z monetami w tle.

Ich akcja toczy się w różnych miejscach i momentach historii: od Pomorza po Kresy Wschodnie, od czasów średniowiecza aż po XXI wiek. Wciągające opowieści – np. o gdańskim browarniku żyjącym w czasach wojen krzyżackich czy olimpijce, która w czasie II wojny światowej gubi swój złoty medal. Idealna lektura na leniwe popołudnie. Rozsiądź się wygodnie i zobacz, jak wielowymiarowa jest historia monet i ich posiadaczy!

„Z wykrywaczem po skarby”, Thomas von Hohenkrug

Chcesz wyruszyć na poszukiwanie numizmatycznych skarbów, ale… wydaje Ci się, że to kosztowne i ekstremalnie trudne zadanie? Książka Thomasa von Hohenkruga udowodni Ci, że wcale tak nie jest!Autor, który od lat zajmuje się eksploracją, dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem. Opisuje poszukiwania skarbów z bardzo praktycznego punktu widzenia, w przystępny sposób. Z książki dowiesz się m.in.:

  • jakiego sprzętu potrzebujesz, aby wyruszyć na pierwsze łowy,
  • jak w racjonalny sposób podejść do poszukiwań,
  • w jaki sposób wybierać miejsca do prowadzenia eksploracji – tak, aby zwiększyć swoje szanse na osiągnięcie sukcesu,
  • jak wyglądają kwestie prawne związane z poszukiwaniem,
  • jakie artefakty można znaleźć, korzystając z wykrywacza metali i innych przydatnych akcesoriów.

To wyjątkowe kompendium wiedzy, dzięki któremu być może znajdziesz nowe hobby i… wyjątkowo wartościowy skarb? Sprawdź koniecznie!

„The Last Coin”, James P. Blaylock

Jeśli w miarę dobrze posługujesz się językiem angielskim, a czytanie historii z nutą fantasy sprawia Ci przyjemność, również ta książka przypadnie Ci do gustu. Inspiracją do jej powstania było 30 srebrników, które Judasz dostał za wydanie Jezusa Chrystusa. Co się z nimi stało? 29 z nich trafiło w ręce nikczemnego Pennymana. A ostatnia? Ma ją Andrew Vanbergen – niepozorny właściciel zajazdu, w którym już wkrótce dojdzie do zderzenia czarnej magii i wyjątkowych herosów. Co stanie się dalej i jaką rolę w tej historii odgrywa trzydziesty srebrnik? O tym musisz się przekonać podczas czytania!

Jak widzisz numizmatyka niejedno ma imię i… przenika również do świata literatury. A jeśli po przeczytaniu tych wyjątkowych pozycji poczujesz się zainspirowany, koniecznie sprawdź ofertę Skarbnicy Narodowej i opinie na jej temat.

Srebrne monety https://www.skarbnicanarodowa.pl/srebro/srebrne-monety