Nowa seria monet „Odkryj Australię”

Skarbnica Narodowa od lat współpracuje z australijską mennicą Perth. Dzięki temu, w 2010 roku, może po raz kolejny zaoferować swoim Klientom srebrne monety z cieszącej się powodzeniem na całym świecie serii „Odkryj Australię”. Srebrne monety należące do tej mini kolekcji ukazały się w niskim nakładzie, zaledwie 10 000 egzemplarzy na cały świat. Jest to nakład dziesięciokrotnie niższy od nakładu polskich srebrnych monet kolekcjonerskich emitowanych przez Narodowy Bank Polski.

Każda z monet z serii „Odkryj Australię” wybita została w jednej uncji czystego srebra. Unikalność ich motywów podkreśla nowatorska technologia nanoszenia koloru na numizmaty. Dzięki jej wykorzystaniu uzyskane kolory zachwycają delikatnością. Wieczko kasetka, w której prezentowana jest kolekcja, wykonana została z egzotycznego drewna.

Australia to kontynent jak żaden inny. Prawie 90% żyjących tu zwierząt to tzw. endemity – oznacza to, że nie występują nigdzie indziej na ziemi. Liczne Parki Narodowe chronią unikalne ekosystemy najmniejszego kontynentu świata.

Gatunki upamiętnione na srebrnych monetach z nowej serii „Odkryj Australię”, która dostępna jest już w Skarbnicy Narodowej, to: agama kołnierzasta, wombat, krokody różańcowy, dziobak i rozpoznawalny na całym świecie torbacz – koala.