Historia i piękno natury Stanów Zjednoczonych w srebrze!

Najciekawsze miejsca oraz wydarzenia z historii Stanów Zjednoczonych można poznać nie tylko lecąc na drugą stronę oceanu, ale również podziwiając niezwykłe ćwierćdolarówki. Cieszące się ogromną popularnością monety są dostępne w Skarbnicy Narodowej.

Ikony amerykańskiej historii i przyrody przedstawione na numizmatach robią wrażenie nawet na najbardziej wytrawnych kolekcjonerach. Monety wchodzące w skład zestawu zostały wybite w srebrze wysokiej próby 900/1000, w najwyższej jakości menniczej – stemplem lustrzanym.

Jedną z ćwierćdolarówek z emisji z 2013 roku jest moneta przedstawiająca Las Narodowy Gór Białych. Nazwa ta wzięła się obfitej ilości śniegu i lodu, którymi pokryty jest ten położony dwie godziny jazdy samochodem od Bostonu masyw górski. Spotykają się tu ciepłe wiatry wiejące od Florydy wzdłuż Apallachów z lodowatym powietrzem wiejącym z północnej Kanady. Powoduje to, że zbocza masywu są pokryte zamarzniętą skorupą od listopada do kwietnia i są wymarzonym miejscem do uprawiania wspinaczki górskiej. Zresztą sami zobaczcie:

Zanim wybierzecie się na przygodę życia w Górach Białych, polecamy przeczytanie artykułu Marcina Jamkowskiego, który był na miejscu. W artykule znajdziecie też dużo przydatnych informacji.
http://www.national-geographic.pl/traveler/artykuly/pokaz/mrozone-weze-gor-bialych/

Na kolejnych monetach przedstawione są:

Pomnik Pamięci Zwycięstwa Komandora Perry’ego i Pokoju Międzynarodowego

http://portalwiedzy.onet.pl/45380,,,,perry_matthew_calbraith,haslo.html

Park Narodowy Wielkiej Kotliny

http://www.nps.gov/grba/index.htm

Pomnik Narodowy i Miejsce Kultu Fort McHenry

http://www.scienceviews.com/parks/fortmchenry.html

Pomnik Narodowy Mount Rushmore

http://budowleswiata.pl/gora-rushmore.php

Wszystkie monety można nabyć w Skarbnicy Narodowej:

https://www.skarbnicanarodowa.pl/quarters2013/?ac=52008411&utm_source=SN_webshop&utm_medium=promobox&utm_campaign=DO_0313