Legendarny Srebrny Orzeł w okolicznościowym zestawie

Monety bulionowe to niezwykle interesujący przypadek w numizmatyce. Często nie posiadają nominału – zamiast niego oznacza się na nich zawartość szlachetnego kruszcu. Każdy pasjonat numizmatyki na pewno słyszał o takich egzemplarzach, jak: „Krugerrand”, „Double Eagle” czy „Maple Leaf”. Wśród srebrnych monet tego typu największą popularnością cieszy się amerykański Srebrny Orzeł.

Skarbnica Narodowa

Zobacz więcej srebrnych monethttps://www.skarbnicanarodowa.pl/srebro/srebrne-monety

Silver Eagle emitowany jest przez Mennicę Stanów Zjednoczonych od 1986 roku. Zyskał ogromną popularność dzięki wysokiej jakości oraz niezwykłej estetyce wykonania. Jego awers został zaprojektowany przez rzeźbiarza Johna Mercanti. Artysta upodobnił go do Wielkiej Pieczęci Stanów Zjednoczonych. Przedstawiony na niej bielik jest oficjalnym godłem USA. Motyw pojawia się także na oficjalnych pieczęciach, fladze prezydenta kraju oraz na innych monetach. Wzór przedstawia orła, który w szponach trzyma trzynaście strzał oraz gałązkę oliwną z trzynastoma liśćmi. Liczba trzynaście w symbolice USA oznacza trzynaście pierwszych kolonii, które wypowiedziały posłuszeństwo Wielkiej Brytanii.

Na rewersie monety widnieje motyw „Walking Liberty”, który oryginalnie pojawił się na dwudolarówce, zaprojektowanej przez Adolpha Weimanna w 1916 roku. Wzór przedstawia kroczącą postać kobiecą na tle gwieździstego sztandaru. W dłoni kobieta trzyma gałązki laurowe oraz dębowe, obok niej znajduje się inskrypcja motta USA: „In God We Trust”.

Skarbnica Narodowa

Zobacz więcej srebrnych monethttps://www.skarbnicanarodowa.pl/srebro/srebrne-monety

Moneta zawarta w zestawie pochodzi z 1986 roku – pierwsza emisja Srebrnego Orła. Została wybita w czystym srebrze próby 999,9/1000. Numizmat waży 31,1 grama i posiada średnicę 40,6 mm. Co ciekawe, Silver Eagle bity jest stemplem odwróconym.

W skład zestawu, obok numizmatu, wchodzi także kolekcjonerski znaczek pocztowy, który pochodzi z 1986 roku – tego samego, co pierwsza emisja Srebrnego Orła. Został on wyemitowany w Nowym Jorku z okazji 100. rocznicy odsłonięcia Statuy Wolności. Widnieje na nim wizerunek Statuy, daty 1886-1986 oraz nominał 22 centy. Do każdego zestawu dołączone jest pudełko kolekcjonerskie oraz Certyfikat Autentyczności.

*****

Skarbnica Narodowa w mediach społecznościowych – kliknij i dowiedz się więcej:

1436967768_facebook_circle_color1436967784_google_circle_color1436967776_twitter_circle_color1443625035_Pinterstt