Oficjalna moneta w kształcie żółwia

Kolekcjonowanie numizmatów to hobby, które z łatwością można połączyć z innymi pasjami. Monety i medale kolekcjonerskie są niezwykle różnorodne, dlatego cieszą się popularnością wśród miłośników historii, sztuki, czy przyrody. To właśnie z myślą o miłośnikach natury powstała wyjątkowa emisja, dostępna w Skarbnicy Narodowej – oficjalna srebrna moneta w kształcie żółwia morskiego.

Twórcy numizmatu postarali się, by moneta kształtem przypominała prawdziwe zwierzę. Dzięki trójwymiarowemu projektowi udało się szczegółowo odzwierciedlić charakterystyczne szczegóły budowy tego gada: karapaks – czyli zewnętrzną część pancerza, pokrytą rogowymi płytkami oraz masywne przednie odnóża.

Skarbnica Narodowa

 

Zobacz więcej srebrnych monet: https://www.skarbnicanarodowa.pl/srebro/srebrne-monety

Parę słów o żółwiach

Żółwie morskie to rodzina gadów, w skład której wchodzi kilka gatunków. Od lądowych kuzynów różni je budowa ciała – ich skorupy są bardziej opływowe, a wszystkie kończyny przybierają kształt spłaszczonych wioseł. Przednie są długie i służą do napędzania w wodzie – żółwie machają nimi podobnie jak ptaki skrzydłami, dzięki czemu szybko się poruszają. Tylne odnóża pełnią zaś funkcję steru, nadając zwierzęciu kierunek ruchu. Żółwie morskie większość swojego życia spędzają w wodzie, na ląd wychodzą jedynie samice w celu złożenia jaj. Najlepiej czują się w otwartych wodach ciepłych mórz i oceanów, choć czasem można spotkać je także w pobliżu raf koralowych.

Skarbnica Narodowa

 

Zobacz więcej srebrnych monet: https://www.skarbnicanarodowa.pl/srebro/srebrne-monety

Srebrna moneta we oryginalnym kształcie

Moneta w kształcie żółwia została wybita w czystym srebrze próby 999/1000. Dzięki procesowi oksydacji uzyskano ciekawą, ciemną barwę kruszcu. Rewers ukazuje żółwia widzianego z góry. Na awersie został natomiast umieszczony wizerunek królowej Elżbiety II z profilu, herb emitenta – Republiki Palau, nominał – 10 dolarów, próba srebra oraz rok emisji. Srebrna moneta objęta jest ścisłą limitacją – na całym świecie ukazało się jedynie 999 egzemplarzy. Numizmat cieszył się tak ogromną popularnością, że został błyskawicznie wyprzedany u emitenta. Polscy kolekcjonerzy mają niepowtarzalną okazję zdobyć go w Skarbnicy Narodowej. Do każdego egzemplarza srebrnej monety dołączone jest eleganckie pudełko kolekcjonerskie oraz Certyfikat Autentyczności.

*****

Skarbnica Narodowa w mediach społecznościowych – kliknij i dowiedz się więcej:

1436967768_facebook_circle_color1436967784_google_circle_color1436967776_twitter_circle_color1443625035_Pinterstt