Srebrny kilogramowy medal ku czci Jana Pawła II

Monety i medale upamiętniające ważne zdarzenia z naszej historii wybijano od zarania dziejów. Kanonizacja Jana Pawła II jest niewątpliwie takim wydarzeniem. Dlatego też medal wybity z tej okazji przez Skarbnicę Narodową zasługuje na szczególną uwagę numizmatyków.Waga jednego kilograma oraz 10 centymetrów średnicy to niewątpliwie podstawowe cechy, które wyróżniają medal spośród innych. Jeśli dodamy do tego wyjątkowy motyw emisji, zaprojektowany przez jednego z najbardziej cenionych projektantów monet i medali w Polsce, to otrzymujemy medal, od którego trudno oderwać wzrok. Niewątpliwie jest to jedna z najciekawszych propozycji numizmatycznych w ostatnim czasie.

Na awersie medalu znajduje się popiersie  Jana Pawła II w geście błogosławieństwa, a nad Jego głową symboliczna aureola świętości. Z kolei rewers przedstawia pięknie odwzorowany herb papieski. Nie dziwi zatem, że takie przedstawienie postaci Jana Pawła II wprawia w zachwyt, a medal ma szczególną wartość pamiątkową.

1 kilogramowy medal jest niewątpliwie hołdem złożonym naszemu Wielkiemu Rodakowi i przywołuje nam wspomnienia o wielkości dziedzictwa, które pozostawił. Ogłoszony już za życia świętym Jan Paweł II już niedługo zostanie oficjalnie kanonizowany przez Kościół. Dzięki Skarbnicy Narodowej możemy mieć niezwykłą pamiątkę z tego wydarzenia w postaci niezwykłego medalu.