Światowe Targi Pieniądza – Boston 2010

Skarbnica Narodowa w poszukiwaniu nowych, ciekawych ofert dla swoich Kolekcjonerów wysłała
w sierpniu 2010 roku trzyosobową delegację na światowe targi numizmatyczne w Stanach Zjednoczonych. Organizowane przez Amerykańskie Towarzystwo Numizmatyczne (American Numismatic Association) międzynarodowe targi srebrnych i złotych monet kolekcjonerskich odbyły się w tym roku w Bostonie, mieście w którym narodziła się amerykańska waluta.

Światowe targi pieniądza przyciągnęły w tym roku aż 1100 firm z branćy monet kolekcjonerskich. Skarbnica Narodowa wraz z innymi oddziałami Samlerhuset Group była jedną z nich.

Tegoroczne targi dały odwiedzającym szansę, aby zobaczyć niektóre z najpiękniejszych, najrzadszych
i najbardziej wartościowych monet i banknotów świata. Od amerykańskich banknotów poprzez monety
z czasów kolonialnych, aż po złote monety wydobyte z głębi oceanów wszystkie te eksponaty budziły zachwyt odwiedzających.

Wyjątkową popularnością cieszyła się ekspozycja Kanadyjskiej Mennicy Królewskiej, która zdecydowała się zaprezentować medale olimpijskie,  wręczane sportowcom podczas XXI Zimowych Igrzysk Olimpijskich – Vancouver 2010. Prezentowany, tegoroczny złoty medal olimpijski jest najcięższym złotym medalem sportowym jaki kiedykolwiek wyprodukowano. Nowoczesne, delikatne projekty zafascynowały zwiedzających.