Zestaw uszlachetnionych złotem medali z okazji 100 rocznicy j niepodległości Polski

11 listopada 2018 roku minie 100 lat od czasu odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji Skarbnica Narodowa przygotowała wyjątkowy zestaw numizmatów „Józef Piłsudski. Droga do Niepodległości”. Uszlachetnione złotem medale okolicznościowe upamiętniają wieloletnią walkę Józefa Piłsudskiego o niepodległość oraz jego późniejszą działalność, mającą na celu zdobycie pełnej suwerenności przez młode państwo polskie.

Legiony Polskie na medalu uszlachetnionym czystym złotem

Zestaw „Józef Piłsudski. Droga do Niepodległości” przybliża dzieje naszej Ojczyzny poprzez biografię Józefa Piłsudskiego. W jego skład wchodzi 15 medali uszlachetnionych czystym złotem (próba 999/1000).

Pierwszy z wybitych medali okolicznościowych z tej serii na awersie upamiętnia utworzenie Legionów Polskich w 1914 roku. Na rewersie ukazana jest postać Marszałka Józefa Piłsudskiego na jego wiernym koniu – Kasztance.

JPDDN

Zobacz więcej medali okolicznościowychhttps://www.skarbnicanarodowa.pl/inne-metale/medale-okolicznosciowe

Józef Piłsudski od lat młodzieńczych służył Ojczyźnie i podporządkował jej całe życie. Gdy 28 lipca 1914 r. wybuchła I wojna światowa, niewielu wierzyło w jego śmiałe marzenia o wolnej Polsce. Wówczas już trzy pokolenia Polaków żyły pod zaborami. Krwawo tłumione powstania narodowe i następujące po nich represje sprawiły, że część społeczeństwa straciła wiarę w to, że nasz kraj wróci na mapę Europy.

Jednak Piłsudski w wojnie skłóconych ze sobą zaborców dostrzegał szansę na osiągnięcie najważniejszego celu – niepodległości. Był przekonany, że głos Polaków w Europie będzie usłyszany tylko wówczas, gdy będą oni dysponować siłą militarną.

Brygadier Piłsudski był ideowym przywódcą Legionów Polskich, pierwszej polskiej formacji wojskowej w XX wieku. Legioniści walczyli bohatersko podczas I wojny światowej, czym przyczynili się do odzyskania niepodległości po 123 latach zaborów.

W pamięci zbiorowej Legiony to symbol dumnej wolności, odwagi, honoru. Czyny i ofiary żołnierzy utrwalone zostały w licznych piosenkach, wierszach, na obrazach. W okresie II Rzeczpospolitej legioniści tworzyli wojskową i polityczną elitę.

Zestaw „Józef Piłsudski. Droga do Niepodległości”

„Utworzenie Legionów” to pierwszy numizmat z jubileuszowego zestawu medali „Józef Piłsudski. Droga do Niepodległości”. 15 medali wybitych w najwyższej jakości menniczej – stemplem lustrzanym i uszlachetnionych czystym złotem, honoruje Józefa Piłsudskiego, który miał wpływ na wiele dziesięcioleci w dziejach Polski. Po odzyskaniu niepodległości 11 listopada 1918 roku był pierwszym Marszałkiem Polski, Naczelnikiem Państwa, budowniczym II Rzeczpospolitej.

Oprócz Legionów Polskich medale z zestawu „Józef Piłsudski. Droga do Niepodległości” upamiętniają m.in. zesłanie Piłsudskiego na Syberię, kryzys przysięgowy, wojnę z Ukrainą (1918-1919), czy Bitwę Warszawską.

Ścisła limitacja to jedynie 10 000 zestawów.
xjozef-pilsudski-droga-do-niepodleglosci2

Zobacz więcej medali okolicznościowychhttps://www.skarbnicanarodowa.pl/inne-metale/medale-okolicznosciowe

Profesjonalnie opracowane akcesoria

  • Do każdego medalu okolicznościowego dołączony jest Certyfikat Autentyczności, gwarantujący uszlachetnienie czystym złotem i wykonanie w najwyższej jakości menniczej.
  • Dodatkowo każdy numizmat posiada kartę historyczną z archiwalnymi zdjęciami, która jest specjalnie opracowana przez historyka.
  • Do przechowywania zestawu służy elegancki folder, ilustrowany dokumentalnymi fotografiami.

xjozef-pilsudski

Zobacz więcej medali okolicznościowychhttps://www.skarbnicanarodowa.pl/inne-metale/medale-okolicznosciowe

*****

Skarbnica Narodowa w mediach społecznościowych – kliknij i dowiedz się więcej:

1436967768_facebook_circle_color1436967784_google_circle_color1436967776_twitter_circle_color1443625035_Pinterstt