Biżuteria dla kolekcjonerów

Tematem zainteresowań kolekcjonera może być praktycznie wszystko: od znaczków pocztowych i monet, przez stare aparaty fotograficzne, telefony, czy inne przedmioty codziennego użytku, aż po zabytkowe samochody. Jedyne ograniczenie stanowi zasobność portfela i fantazja kolekcjonera. Specjalnie dla tych, którzy chcą poszerzyć swoje zbiory o coś więcej niż numizmaty, Skarbnica Narodowa przygotowała nowość – zestawy stylowej biżuterii.

Biżuteria prezentuje równie wysoką wartość kolekcjonerską, co użytkową. Podobnie, jak w przypadku numizmatów, kolekcjonerzy najwyżej cenią okazy stare i rzadko spotykane oraz te, które prezentują wysoką jakość wykonania. Wśród nowości w Skarbnicy Narodowej znalazły się zarówno klasyczne wyroby – takie jak naszyjnik z pereł, czy srebrne kolczyki, jak i imponujące krzyże wysadzane kryształami Swarovskiego i cyrkoniami.

Skarbnica Narodowa

Jedną z najbardziej klasycznych propozycji, które znalazły się w biżuteryjnej kolekcji Skarbnicy Narodowej jest naszyjnik z 78 białych pereł. Perły zostały starannie dobrane zarówno pod względem połysku, jak i kształtu. W przeciwieństwie bowiem do kamieni szlachetnych, perły nie są poddawane szlifowaniu, dlatego kluczem do stworzenia z nich unikalnej biżuterii jest odpowiednia selekcja. Ze względu na różnorodność kształtów wyróżnia się perły okrągłe, połówkowe, ćwiartkowe, barokowe, w kształcie kropli, ziarna lub guzika. Zapięcie naszyjnika wykonano ze srebra próby 925/100.

Skarbnica Narodowa

Uwagę miłośników błyskotek przyciągnie również zestaw biżuterii ze srebra z cyrkoniami. W jego skład wchodzi łańcuszek z zawieszką oraz kolczyki. Cyrkonie cieszą się ogromną popularnością w jubilerstwie, ponieważ do złudzenia przypominają diament, a odbite w nich światło tworzy piękne, wielobarwne refleksy. Kolczyki oraz łańcuszek z zawieszką wykonano ze srebra próby 925/1000. Długość łańcuszka to 45 cm, natomiast cyrkonia umieszczona w zawieszce ma 8 mm średnicy. Delikatne kolczyki zdobią cyrkonie o średnicy 6 mm.

Skarbnica Narodowa

Wśród biżuteryjnych propozycji od Skarbnicy Narodowej znalazły się także symbole religijne – dwa efektowne krzyże. Pierwszy z nich został wykonany ze srebra wysokiej próby 925/1000 i uszlachetniony czystym złotem. Ozdobiono go aż 12 cyrkoniami. Krzyż o wymiarach 1,7 x 2,5 cm umieszczono na łańcuszku długości 46 cm. Drugi egzemplarz inspirowany jest krzyżem papieża Benedykta XVI. Został ozdobiony siedmioma kryształami Swarovskiego o zielonej barwie. Ten imponujący wyrób jubilerski waży aż 8 gramów i ma wymiary 3,1 na 4,2 cm. Do każdego z produktów dołączony jest elegancki aksamitny woreczek kolekcjonerski do bezpiecznego przechowywania.

Skarbnica Narodowa

*****

Skarbnica Narodowa w mediach społecznościowych – kliknij i dowiedz się więcej:

1436967768_facebook_circle_color1436967784_google_circle_color1436967776_twitter_circle_color1443625035_Pinterstt