Numizmaty na zamówienie – czy warto starać się o spersonalizowane medale pamiątkowe?

Monety i medale to ciekawy pomysł na prezent nie tylko dla osoby, której pasją jest numizmatyka. Eleganckie numizmaty to wyjątkowe ozdoby o bogatej symbolice – docenią ją m.in. pasjonaci historii i szeroko pojętej kultury, a także artystycznego designu. Pytanie jednak: w jakie numizmaty inwestować? Czy te na zamówienie to dobre rozwiązanie?

Odpowiadając na pytanie postawione we wprowadzeniu, można powiedzieć, że wszystko zależy od tego, jakie złote czy srebrne monety na zamówienie kupisz. Istnieje bowiem ogromna różnica między wyrobami wykonywanymi metodami DYI w przypadkowym miejscu a tymi pochodzącymi z profesjonalnych mennic.

Monety kolekcjonerskie na zamówienie – inwestycja warta uwagi

Świat monet oraz medali i innych numizmatów jest niezwykle bogaty. I choć wielu osobom numizmatyka kojarzy się przede wszystkim ze starymi monetami obiegowymi, zainteresowanie kolekcjonerów budzą także monety kolekcjonerskie. To te, które nie są wykorzystywane jako środek płatniczy, ale mają wartość symboliczną i są doceniane przez hobbystów i miłośników wyrafinowanej estetyki.

Szeroką gamę takich monet, jak również złote i srebrne medale oferuje polska numizmatyka. Wystarczy przyjrzeć się tym wyjątkowym kolekcjom, aby przekonać się, jak łatwo jest wybrać z nich w pełni spersonalizowany prezent. Decydując się właśnie na taki zakup, masz pewność, że:

  • zamawiasz oryginalne srebrne czy złote monety – pochodzące ze sprawdzonego legalnego źródła,
  • wybierasz numizmaty z najwyższej półki – wykonane z dbałością o każdy detal, ze starannie wyselekcjonowanych metali wysokiej próby (często jest to czyste srebro lub czyste złoto),
  • sięgasz po unikatowe wyroby o wartości kolekcjonerskiej, które będą stanowiły niepowtarzalny upominek.


Jakie numizmaty na zamówienie możesz wybrać?

Poszukując prezentu idealnego, kieruj się indywidualnymi upodobaniami oraz cechami osoby, którą chcesz obdarować. Jak je wykorzystać? Możesz na przykład sprawdzić jej znak zodiaku i zamówić numizmat, na którym będzie on wybity. W ten sposób pokażesz obdarowywanej osobie, jak dobrze ją znasz.

Możesz także pomyśleć o tym, by zainwestować w złote medale lub inne numizmaty powiązane z zainteresowaniami przyjaciela czy członka rodziny. I tak:

  • miłośnika historii mogą ucieszyć okolicznościowe monety wydane np. w związku z ważnymi rocznicami – dobrym przykładem są te wybite na 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę,
  • fana sztuki zachwycą medale i monety z dziełami malarskimi lub nawiązujące do wydarzeń ze świata kultury,
  • miłośnik sportu ucieszy się z okolicznościowego medalu wydanego na cześć dużego wydarzenia sportowego,
  • osoba religijna uśmiechnie się na widok monety czy medalu z papieżem Janem Pawłem II czy Matką Boską.

To tylko kilka przykładowych rozwiązań, po której możesz sięgnąć. Przemyśl dobrze swój wybór, a na pewno znajdziesz numizmat, który niesie za sobą pożądane znaczenie symboliczne.