Święty Papież Polak na medalu

27 kwietnia niektórzy udadzą się na pielgrzymkę do Watykanu, inni zaś będą śledzić jej przebieg w mediach. Przyszłe pokolenia będą czytać o tym wydarzeniu w podręcznikach, a każdy z nas chciałby zachować ten dzień w pamięci na dłużej. Skarbnica Narodowa z okazji kanonizacji Jana Pawła II przygotowała medal z wizerunkiem papieskim za symboliczną 1 złotówkę.

Na awersie medalu przedstawiono popiersie papieża na tle aureoli świętości oraz napis „Święty Jan Paweł II”, a na rewersie widoczny jest herb papieski oraz data kanonizacji. Przewidziano także możliwość uszlachetniania medalu. Wersję podstawową można wzbogacać poprzez platerowanie 24-karatowym złotem, lub też dodanie indywidualnej numeracji wybitej na rancie. Ilość medali w wersji wzbogaconej jest ograniczona do 25 tys. egzemplarzy, a podstawowy wariant wybity został bez określonej limitacji.

Medal upamiętniający kanonizację Jana Pawła II można zamówić tutaj: www.kanonizacja.net

Wszyscy z niecierpliwością czekamy na kanonizację Jana Pawła II. Warto, żebyśmy w tych szczególnych dniach nie zapominali o duchowym wymiarze tego wydarzenia. W pędzie codziennego życia zatrzymajmy się na chwilę i zrobili sobie czas zadumy i zastanowienia nad sobą.